2017 – 3. turnaj (Faeria)

2017 – 3. turnaj (Faeria)

Zveřejnil kwoky 14. dubna 2018

1. Psyx
2. Drekt
3. Terien

4. Fatality
5. Eru
6. Crash
7. Ronik
8. Karasman
9. Garion
10. Laurona

Ve 3. turnaji jsem vyslyšel prosby z minulého roku a zařadil karetní hru. Volba padla na Faerii, která je kombinací karet a strategie. Hráli jsme duely 1v1 všichni proti všem se základním zeleným balíčkem („Zelený začátek“).

Někteří do turnaje naskočili už v pátek po oznámení systému hry a už během odpoledne a večera byla odehraná polovina všech zápasů. Prvek náhody ve hře způsobil, že některé zápasy nedopadly dle očekávání.

V sobotu jsme dohráli i zbylé zápasy. Přišla také nečekaná výhra Karasmana nad do té doby vedoucím Drektem a došlo ke kuriózní situaci – místo rozhodnutého pořadí měli 4 hráči na prvních místech stejný počet vítězství. Na dalších místech naštěstí nebyla situace tak zamotaná a pořadí tak bylo známé už po prvním „oficiálním“ dnu turnaje.

V neděli jsme se mohli těšit na finálové zápasy. Drekt a Psyx měli více výher ve vzájemných zápasech mezi první čtveřicí a postoupili tak do finálového duelu. Fatality a Terien si zahráli o třetí místo.

V zápase o bronz byly vidět pěkné hry, od obou bezchybně zahrané, ale Fatalitymu nepřicházely potřebné karty, což vedlo k poměrně jasnému vítězství Teriena v poměru 2:0. Zato v zápase o celkové vítězství to byla jiná káva a nakonec šlo o pořádné drama, protože všechny mapy byly vyrovnané. V poslední mapě oba hráči udělali drobné chyby, což závěr ještě notně okořenilo. A kdyby Drektovi přišla na konci lepší karta, mohlo to být celé jinak. Nakonec ale zvítězil Psyx 2:1 a Drekt se musel spokojit se stříbrem.

Všechny zápasy, které jsem měl možnost vidět, stály za to. Hráči se pokaždé snažili soupeře přechytračit nebo přetlačit, mnohdy i dost sebevědomě, což vedlo k překvapivým obratům, nečekaně zabitým jednotkám a často zapůsobila i paní štěstěna. Všechny zápasy proběhly dle pravidel a nemusel jsem řešit téměř žádné problémy.

Doufám, že vás Faeria oslovila a užili jste si zápolení o každé políčko. Děkuji všem za účast, za vzorné chování a již za měsíc si to rozdáme znovu, tentokrát ve hře Counter strike: Global offensive.

Záznamy finálových zápasů