2019 – 3. turnaj (Doom 2)

2019 – 3. turnaj (Doom 2)

1. Drekt
2. Garret
3. H34D

4. Gordon
5. Victor
6. watchOut
7. Psyx
8. rikuhahl
9. – 11. Kunick
9. – 11. Laurona
9. – 11. Red
12. strejdafido

Pro 3. turnaj na konci června jsem zvolil klasickou střílečku Doom II: Hell on Earth s multiplayerovou nástavbou Zdaemon. Turnaje se zúčastnilo 12 hráčů. Hráli jsme 4 základní skupiny, z každé postoupili dva nejlepší do play-off. Pavouk se poté hrál systémem double-elimination. Zápasy byly omezené na 10 minut nebo 30 bodů (podle toho, co nastane dříve).

Základní skupiny:

Základní skupiny byly plné zvratů a viděli jsme i několik prodloužení. Nejvyrovnanější skupina znamenala stopku pro Reda, který i přes pěkný výkon (prohra v prodloužení s Drektem) nakonec nepostoupil. A kulervoucí prodloužení v zápase Drekt vs Garret prostě musíte vidět:

Podle předvedených výkonů bylo jasné, že až se postupující potkají v playoff, bude to masakr. A taky že jo.

Výsledky v základních skupináchPlayoff:

Do playoff postoupilo osm nejlepších.
Nejprve jsme viděli, jak Garret zničil rikuhahla největším rozdílem v celém turnaji 30:2. Následující zápasy už byly mnohem vyrovnanější.
Největší drama jsme viděli v zápasech o postup mezi nejlepší čtyři. Drekt si zahrál odvetu s Garretem a tentokrát dopadla o chloupek lépe pro Drekta, který se trefil v prodloužení. H34D se zapotil v zápase s Gordonem, který skončil 30:26.

Všichni výše zmínění se nakonec prokousali až do bojů o nejlepší čtyři místa. Garret nejdřív porazil Gordona a pak i H34Da (ten tak získal třetí místo). Ve finále už na něj čekal Drekt, se kterým se potkal potřetí v rámci turnaje. Viděli jsme napínavou hru, kde Garret neustále dotahoval Drektův náskok (začátek mu hodně vyšel). Nakonec si ale Drekt nenechal uniknout vítězství a zápas skončil 30:24 v jeho prospěch. Možná mu pomohl i menší trik, který si schoval až do playoff – zjistil, že se dá plazma sebrat i ze země, aniž by musel do patra a pak skočit dolů. Filuta jeden 🙂Finále začíná v čase 2:17:00:Díky moc všem účastníkům za příkladné chování a spolupráci. Playoff bylo z pohledu organizace naprosto boží (až teda na padající OBS na začátku).

Pavouk playoff