2016 – 2. turnaj (League of Legends)

2016 – 2. turnaj (League of Legends)

1. piraten
2. Drekt
3. Fatality

4. Psyx
5. Kunick
6. pestik

Základní skupiny

Sobotní skupiny jsou za námi. Coldplaze jsem musel bohužel vyřadit, protože neodehrál ani jeden zápas. Ostatní zápasy proběhly regulérně a ve všech se bojovalo velmi těsně. Občas rozhodla nějaká maličkost a hráči vždy končili s rozdílem maximálně dvou levelů. Dokonce se vystřídala i většina hrdinů ze soupisky. Očekávám ve finálových zápasech těsné souboje a těším se na předvedené výkony.

Playoff

Nedělní play-off se hrálo stylem double-elimination, tedy hráč vypadl až po dvou prohrách. Psyx a Drekt měli díky dobrému umístění ve skupině výhodnější pozici a oběma tak stačila jen jedna výhra, aby postoupili mezi nejlepší čtyři. Všechny duely opět probíhaly vyrovnaně. Zajímavý průchod turnajem měli Fatality a Drekt. Fatality totiž vyhrál a narazil na Drekta, který ho poslal do loosers bracket. Tam vyhrál Fatality další zápas, aby se znovu potkal s Drektem, kterého předtím porazil piraten. A znovu byl úspěšnější Drekt, čímž Fatality obsadil třetí místo. A aby toho nebylo málo, vše završil extrémně vyrovnaný finálový zápas, kde si to podruhé rozdali Drekt a piraten. A piraten dokázal svého soka i podruhé udolat, i když tentokrát jen o chlup. Drama jak se patří.

Ve spodní části tabulky se také zuřivě bojovalo. Psyx nejprve přešel přes Kunicka, takže získal čtvrté místo. A o páté místo si to tedy rozdali Kunick s pestikem. Kunick byl úspěšnější a oba si tak připsali pěknou porci bodů.

Děkuji všem za účast a za bezproblémový průběh turnaje. V červenci nashledanou u dalšího dějství.

Systém hry

Zaregistrovalo se 7 hráčů. Ti jsou rozděleni do dvou skupin a v nich odehrají v sobotu zápasy každý s každým. Tím se určí pořadí pro nasazení do nedělního finále. Do nedělních bojů postoupí všichni.
V neděli pak proti sobě hráči nastoupí do pavouka systémem „double elimination“, tedy každý vypadává až po druhé prohře. Níže budu uvádět aktuální výsledky.

V případě nejasností se ptejte.

Pravidla

1) Hraje se hra League of Legends. Tuto hru je možné stáhnout zdarma z oficiálního webu. Vytvořte si nový účet na serveru Severní a východní Evropa.

2) Hraje se mapa Kvílející propast, která je uzpůsobena pro 1v1. Vítězí ten, kdo dokáže jako první zničit soupeřův nexus (hraje se tedy „do konce“). Smrt soupeře neznamená vítězství.

3) Všichni hráči jsou povinni si založit nový účet a po celou dobu turnaje hrát s vyvolávačem na levelu 1 až 5, tedy level 6 již není povolen.

4) Použití run a specializací není dále nijak omezeno. Kouzla lze použít pouze ta pro 1. úroveň vyvolávače.

5) Je možné zvolit pouze hrdinu, který je zdarma (je to na něm na obrázku zeleně napsané). Více informací o hrdinech najdete níže.

6) V kvalifikaci (sobota) je možné použít stejného hrdinu opakovaně. Ve finále (v neděli) je nutné po vítězství hrdinu změnit. Je tedy možné hrát např. nejprve za Jinx, pak za Ryze, následně opět za Jinx. Není povoleno hrát za Jinx dvakrát za sebou.

7) Termíny zápasů si hráči domluví sami. Mohou a nemusí respektovat časový rozpis pořadatele. Je však nutné vše odehrát nejpozději do 22:00 daný den. V případě problémů s domlouváním zápasů mě prosím kontaktujte. Jako hlavní komunikační nástroj slouží DH pošta, tak ji prosím sledujte.

8) Na e-mail kwoky@seznam.cz pošlete vždy ihned po skončení zápasu výsledek, tedy jména obou hráčů a kdo vyhrál. Posílají vždy oba – vítěz i poražený, aby to bylo potvrzené. Pokud máte screenshot jako důkaz, přiložte ho ke zprávě (není povinný, ale budu za něj moc rád).

9) Pokud to váš počítač zvládne, nahrajte video ze zápasu, ať pak mám z čeho sestříhat highlighty. Díky.

===Videoinstrukce===

Vhodné pro začátečníky a pro správné pochopení pravidel. Pozor! Některá pravidla zmíněná ve videu už neplatí (např. hrajeme ne do první věže, ale do konce).

===Doplňující info ke hře===

League of Legends patří do žánru MOBA her (Multiplayer online battle arena) a obvykle se hraje 5 proti 5. Hráč se snaží probojovat do soupeřovy základny a zničit ji. V tom mu brání soupeřův hrdina, věže a také poskoci (příšery). Každý hráč ovládá jednoho hrdinu, kterého si vybere na začátku zápasu. Hrdina postupným zabíjením získává zkušenosti a peníze. Za zkušenosti si může vylepšovat schopnosti (jsou celkem 4). Za peníze může nakupovat v základně předměty, které jeho hrdinu dále posilují. Cílem tak je získat co nejvíce zkušeností a peněz, tím mít silného hrdinu a porazit soupeře.
Hodně informací je možné najít na oficiálním webu hry, např. zde.

Spuštění
Hra se po instalaci poměrně dlouho aktualizuje. Doporučuji jako první věc vyzkoušet tutoriál a podívat se na Youtube na nějaké video se základními instrukcemi.

Připojení
10. 5. 2016 bude zveřejněn rozpis zápasů. Domluvte se tedy se soupeřem na čase zápasu. Připojení je snadné – jeden z Vás hru vytvoří, druhý se připojí podle názvu. Podrobnou ukázku naleznete na videu výše. Doporučuji hru zaheslovat, aby vám tam nelezl nikdo cizí.

Herní mapa
Podrobné info naleznete na webu LoL. Berte to trochu s rezervou, my hrajeme 1v1.

Výběr hrdiny, kouzla a ovládání
Máte na výběr z hrdinů, kteří jsou k dispozici zdarma (ostatní hrdinové nejsou v turnaji povolení).
Každý hrdina má 4 schopnosti, které je možné v každé hře postupně vylepšovat. Ultimátka (čtvrtá schopnost) se aktivuje až od hrdinova levelu 6. Použití schopnosti může stát manu a nějakou dobu trvá, než je možné tu stejnou schopnost použít znovu. Útoky schopnostmi na věže a na vlastní poskoky nefungují (aspoň pokud vím). Pokud si nějakého hrdinu oblíbíte, doporučuji se seznámit s jeho schopnostmi co nejpodrobněji. Kouzla jsou povolena pouze pro 1. úroveň vyvolávače (kouzla pro 4. úroveň povolena nejsou).
Ve hře funguje tzv. rotace hrdinů, ale ta se nás netýká (používá se až od levelu vyvolávače 6 a vyššího).

Runy a specializace
Runy a specializace umožňují lehce vylepšit hrdinu. Můžete je používat bez omezení. Specializace se rozdělují jako body do skillového stromu a runy se dají koupit za tzv. influenční body (IB) v herním obchodě (IB lze získat zdarma hraním).

Začátek hry
Na začátku hry nezapomeňte nakoupit herní předměty!!! Pokud vyběhnete hned ze základny, už se nelze k nakupování vrátit a tato chyba vás může stát celý zápas. Opuštění základny bez nákupu není důvodem k opakování zápasu.

Smrt a nakupování
Nakupovat lze také po každé smrti hrdiny, poté, co se znovu narodí v základně. Obnovení hrdiny nějakou dobu trvá (čím vyšší level, tím déle). Je možné takticky načasovat svoji smrt na moment, kdy máte dostatek peněz na další nákup a tím postavu posílit v dalším boji.

Zlato
Hrdina získává zlato za zabíjení příšer (poskoků) v případě, že mu dá poslední ránu. Snažte se je tedy trefovat v momentě, kdy už mají málo životů. Za zlato je pak možné nakoupit v základně předměty (každý hrdina jich unese maximálně 6). Další zlato lze získat za zničení věže, zabití hrdiny a postupujícím časem (existují herní předměty, které mírně zvedají časový zisk zlata).

Léčení
Léčit hrdinu lze časem (sám se pomalu regeneruje), kouzlem, sebráním lékárničky nebo použitím herního předmětu (lektvaru).

Věž
Pokud se přiblížíte k věži, objeví se kolem ní kruh. Ten značí její dostřel. Pokud je kruh zelený, můžete do něj bezpečně vstoupit (věž střílí na vaše poskoky). Pokud je kruh žlutý a vstoupíte do něj, věž na vás začne ihned střílet. Červený kruh znamená, že na vás už střílí a měli byste se okamžitě vzdálit.

Pokud vám není cokoliv jasné, ptejte se. Máme čas to ujasnit předem. Pokud jste zkušený hráč a máte nějaký nápad, jak pokyny vylepšit, napište mi do DH pošty.