2017 – 4. turnaj (Counter strike: Global offensive)

2017 – 4. turnaj (Counter strike: Global offensive)

1. Fatality
2. Steve
3. d4necek

4. H34D
5. Garion
6. PRIVATE MARTIN
7. Drekt
8. Gordon
9. Kunick
10. Laurona
11. Crash

Ve 4. turnaji jsem si pro vás přichystal známou FPS Counter strike: Global offensive.

Protože byla hra oznámena skoro rok dopředu, měli hráči dostatek času se na ni připravit. Nakonec se přihlásilo 14 lidí, ale 2 svou registraci z časových důvodů zrušili a 1 nakonec turnaj neodehrál. Takže zbylo 11 střelců. Hráli jsme duely (1v1) na speciálních aim mapách. V základních skupinách sehráli hráči vždy dvě mapy, v playoff se pak hrálo na 2 vítězné mapy.

Základní skupiny

V pátek po oznámení systému hry a rozlosování skupin hráči odehráli zhruba polovinu zápasů. Hned ve 3 zápasech jsme už už sahali po prodloužení, ale nakonec to vždy skončilo 16:14. A už bylo jisté, že ze skupiny C postoupí na prvním místě Drekt, který všechny své zápasy vyhrál bez zaváhání.

Během soboty jsme dohráli všechny zbývající zápasy a o postupujících bylo rozhodnuto. Z 11 hráčů postoupilo 8 do vyřazovacích bojů a zbylí 3 pak ještě hráli o pořadí.

Playoff

Složení play-off:
A1 d4necek vs B3 Gordon
B2 Steve vs C2 PRIVATE MARTIN
B1 Fatality vs A3 Garion
C1 Drekt vs A2 H34D

Hned v prvním kole playoff se trochu smolně potkal Drekt s H34Dem a tento zápas poslal Drekta do spodní části tabulky a do bojů o nejlépe 5. místo. Protože je Drekt adept na zisk celkového vítězství, jistě ho tato prohra nepotěšila. Mezi 4 nejlepší se probojovali d4necek, Steve, Fatality a H34D. Své zápasy vyhráli Steve a Fatality a měli se tak potkat ve finále. Oba spolu začínali už v základní skupině, kde Fatality vyhrál obě mapy a Steve mu to chtěl ve finále oplatit. To se mu ale nepodařilo a Fatality si tak došel pro své první letošní vítězství. Steve tak obsadil 2. místo, což bylo zatím jeho nejlepší umístění v turnajích DH Masters. Oběma tak gratuluji k velkému úspěchu.

O třetí místo se bojovalo až v pondělí a tak trochu tajně, takže jsem zápas viděl až ze záznamu. d4necek nejprve prohrál první mapu, ale pak si druhou i třetí mapu pohlídal a nedovolil H34Dovi získat vytoužené pódium. Bronz tak při své premiérové účasti v DH Masters získal d4necek. Také gratuluji.

I v bojích o pořadí bylo na co koukat. Asi největší drama se odehrálo v boji o poslední tři místa, kde Kunick nejprve dostal nářez od Crashe v první mapě (16:4), aby pak následující dvě vyhrál 16:14. Asi se musel rozehřát, než to pořádně rozbalil 🙂 V bojích o 5. místo byl nejúspěšnější Garion. Drekt si svůj boj o titul zkomplikoval ještě více, protože obsadil 7. místo, za které už je pouze 18 bodů. Fatality tak získal v celkovém pořadí solidní náskok 32 bodů.

Všem hráčům děkuji za účast, předvedené výkony (díky kterým byla úroveň turnaje vysoká)a také vstřícnost a pochopení při řešení různých situací. Velmi si toho vážím. Rád bych poděkoval všem, co mi svědomitě hned po zápase posílali dema a také screeny – ušetřili jste mi tím hodně času. Vy ostatní se snad do budoucna polepšíte. A budu se těšit u posledního letošního turnaje, který všechno rozhodne.

Všechny replaye ze zápasů můžete stáhnout zde: Základní skupiny (350 MB), Playoff (374 MB)

Tabulku s výsledky můžete stáhnout zde: Odkaz