2016 – 5. turnaj (Warsow)

2016 – 5. turnaj (Warsow)

1. Fatality + Head
3. HolyMeatball

4. Steve
5. Drekt
6. watchOut
7. Laurona
8. Ronik
9. piraten
10.-12. DeltyM
10.-12. Crash
10.-12. Kunick
13.-15. Davidjaho
13.-15. ZX Atari
13.-15. Red

Závěrečného turnaje ve zběsilé střílečce se zúčastnilo pěkných 15 hráčů. Hráli vždy 4 najednou v jedné aréně mód Instagib, tedy 1 zásah = smrt. Nejhorší z každé čtveřice z turnaje vypadl. Ze čtyř základních skupin (A, B, C, D) postupovalo dále 12 nejlepších.

Základní skupiny

Skupina A byla vcelku nezajímavá, protože Fritol nenastoupil, a proto nemohl nikdo vypadnout. HolyMeatball ukázal svoji sílu a vyhrál s velkým předstihem.

Ze skupiny B vypadl davidjaho, ale jeho ztráta na třetího watchOuta nebyla velká. Crash s piratenem se dělili o první místo. Papírově výše postavený piraten postoupil z prvního místa ve skupině.

Skupina C byla také sázkou na jistotu, protože Widl nehrál a nemohl tak nikdo vypadnout. V této skupině se potkali hlavní aktéři v boji o celkové umístění Fatality a Drekt a skončili s velmi vyrovnaným skóre (44:43).

V největší skupině D řádil Head jak černá ruka. Nasbíral neskutečných 82 fragů! Spolu s ním postoupili další dva hráči (Kunick a Laurona) a pro zbývající dva turnaj skončil (Red, ZX Atari).

Playoff

DOPSAT

Finále bylo nakonec tak vyrovnané, že jsme skončili se dvěma vítězi! O vedení se celý zápas přetahovali Head, Fatality a HolyMeatball. Rozhodlo se až v posledních vteřinách, kdy se shodným skóre 36 skončili Head a Fatality na první přičce. HolyMeatball obsadil třetí místo (skóre 34). Bramboru si, stejně jako v předchozím turnaji, odnesl Steve.

Kompletní výsledky najdete v tabulce zde.

Finále


O 5. místo

Semifinále 1

Semifinále 2

Registrace

Je nutné se předem registrovat. Registrace je jednoduchá. Stačí mi poslat do DH pošty krátkou zprávu, že se chcete zúčastnit.
Registrace je otevřená do čtvrtka 1. 12. 2016 23:59.

Systém hry

Budeme hrát mód instagib, tedy jedna trefa = smrt. Budeme hrát ve skupinkách po čtyřech.

Celkově se zaregistrovalo 17 hráčů. Skupiny jsem vylosoval následovně:

Skupina A:
Steve
Fritol
HolyMeatball
DeltyM

Skupina B:
Crash
piraten
watchOut
davidjaho

Skupina C:
Fatality
Drekt
Ronik
Widl

Skupina D:
Head
Red
Kunick
Laurona
Zx Atari

Časy zápasů si hráči domlouvají mezi sebou sami.

V pátek v 19:00 proběhne přípravný zápas, kde si to budete moct vyzkoušet. Na server se všichni nevejdete, takže pokud vás bude hodně, uděláme další přípravný zápas v 19:30, abyste se nějak prostřídali. Pořadí ani výsledek v přípravném zápase nemá na nic vliv. Doražte prosím na TeamSpeak, tam se všichni vejdeme.

V pátek od 20:00 můžete odehrát hned první „ostrý zápas“ (skupiny ABCD).

Systém hry je následující:
Zápasy se hrají na 10 minut. Rozhodující je počet killů (tedy nerozhoduje počet smrtí). Budou se hrát mapy wdm12 (Courtyard) a bipbeta2.

Schéma turnaje: ke stažení zde

Po zápase ve skupině ABC hráč s nejhorším skóre z turnaje vypadává. Ve skupině D vypadnou dva nejhorší. Z každé skupiny tak zbydou 3, celkem 12 lidí.

Těchto 12 bude rozděleno do tří skupin (EFG) po čtyřech. Odehrají zápas stejným způsobem a z každé skupiny vypadne opět jeden nejhorší. Navíc vypadne také hráč, který obsadil třetí místo ve skupině a skončil s nejhorším skóre. Tedy zbyde 8 hráčů.

Těchto 8 bude rozděleno na dvě skupiny (HI). Z těchto skupin už nikdo nevypadává. První dva z každé skupiny postupují do finále mezi nejlepší čtyři. Hráči, kteří obsadili poslední dvě místa pak odehrají zápas o 5.-8. místo.

Budu vám velmi vděčný, když zápasy základní skupiny ABCD odehrajete buď v pátek večer, nebo v sobotu dopoledne (naprostý ideál by byl mezi 8:30 – 10:00, ale budu mít čas zhruba do 12:00). Čas zápasu mi prosím napište do DH pošty, ať jsem připravený na TeamSpeaku. Pokud budete hrát zápasy „bez dozoru“, udělejte prosím na konci screenshot, ať to pak mám podle čeho vyhodnotit. Pokud se na žádném čase nedomluvíte, pak očekávám, že dorazíte v neděli v 16 hodin a dohrajeme, co bude potřeba.

Zápasy skupin EFG, HI a finále odehrajeme v neděli. Buďte prosím v 16 hodin ready, ať to můžeme odehrát „jedno za druhým“. Děkuji za pochopení.

Je něco nejasné? Ptejte se.

Na TeamSpeaku budu v tyto časy:
– Pátek od 18 hodin až podle potřeby.
– Sobota 8:00 – 10:00 neustále + 10:00 – 12:30 s přestávkami (pak odcházím a server nechám běžet). Na konci této lhůty zveřejním rozpisy skupin EFG, pokud to bude možné.
– Neděle 16:00 až podle potřeby.

Zprovoznění hry a nastavení

Hraje se hra Warsow.

Po instalaci spusťte hru. Pro připojení na server stiskněte klávesu pod Esc, tedy středník. Do konzole zadejte příkaz:

/connect 146.0.32.140:21415
Heslo je dh2016

A jste tam 🙂
Pokud server nepojede, stačí mi napsat a pustím ho.

Pravidla

Budeme hrát zápasy na 10 minut. Kdo získá nejvíc killů, vyhrává.

Během zápasů je hráč povinnen být připojený na TeamSpeak, aby bylo možné pohodlně organizovat větší počet lidí současně.

Nastavení hry

Nastavení TeamSpeaku

Adresa TS serveru: 82.208.17.98:7964
Mělo by to po vás chtít heslo: dh2016

Pro neznalé je podrobný návod na TeamSpeak zde: odkaz

Fyzika hry

Pokud jste zvědaví, asi jste už zjistili, že se dá v této hře létat vzduchem velmi rychle. Navíc v instagibu se lze odrážet zbraní od zdí, což rychlost pohybu ještě zvyšuje.

Ke zvládnutí pohybu je nutné mít nastavené dvě klávesy – skok a odraz od zdi. Skok je asi jasný. Odraz od zdi funguje tak, že když se blížíte ke zdi, stisknete tuto klávesu a postava se odrazí bez ztráty rychlosti zpět. Takže se nezastavíte a letíte rovnou opačným směrem.

Navíc:
– skrčení = štít
– je možné dělat „rocket jumpy“ střelením do zdi
– při podržení tlačítka pro skok hra skáče sama

Podrobný popis všech možných postupů a „triků“ najdete na oficiální wiki hry zde: https://www.warsow.net/wiki/Movement.

Hodně toho lze okoukat také z tohoto videa: