2016 – 3. turnaj (Haxball)

2016 – 3. turnaj (Haxball)

1. DeltyM
2. M.a.t.t.
3. piraten

4. Fatality
5. Drekt
6. Walome
7. ZX Atari
8. j.calling2bad
9. – 12. pestik
9. – 12. Psyx
9. – 12. Ronik
9. – 12. davidjaho

Všechny replaye ze zápasů jsou k dispozici ke stažení zde. (480 kB)

Základní skupiny

Sobotní skupiny začaly už v pátek 🙂 A hned ve velkém stylu. Hned dva zápasy se musely rozhodovat až v prodloužení na tři góly. Nejprve Drekt těsně udolal ZX Atariho 20:19 a pak j.calling2bad Fatalityho 19:18. Lepší začátek jsem si nemohl přát. j.calling2bad si pak střihl ještě jedno drama s úspěšným koncem, tentokrát proti pestikovi – 13:12. Také ostatní hráči odehráli své zápasy, kromě Reda, kterého jsem musel později diskvalifikovat. To mělo za následek to, že ve skupině 4 se odehrál pouze jediný zápas. Zatímco většina zápasů končila přibližně rozdílem pěti až deseti branek, ve skupině 3 vlétl do turnaje DeltyM a nemilosrdně ničil své soupeře. Nejvíc si to „vyžral“ Ronik, který dostal naloženo 24:1. Začaly se ozývat hlasy, že by snad DeltyM měl být favoritem turnaje.

Playoff

Do nedělního pavouka, který se hrál systémem double-elimination (hráč vypadává po druhé prohře), tak postoupilo 12 hráčů. A stejně jako v sobotu, i zde byly rozdíly relativně malé, jen DeltyM zpráskal pestika 22:3. Po dvou prohrách turnaj opustili pestik, Psyx, Ronik a davidjaho. I když bojovali statečně, soupeři byli silnější.

Zbývalo tedy 8 nejlepších. ZX Atari po dvou prohrách ještě nastoupil proti j.calling2badovi, aby si to rozdali o 7. místo. ZX Atari byl úspěšnější a j.calling2bad se tak musel spokojit s osmým místem. O krok dál v pavoukovi se dostal Drekt (po těsné prohře s piratenem 11:10) a Walome, který prohrál s Fatalitym. Po jejich vzájemném duelu bylo jasno – 5. místo získal Drekt, 6. pak Walome.

Poté se střetli Fatality s piratenem. Nebylo to poprvé, první zápas spolu odehráli již v neděli mezi prvními a nyní se tedy potkali znovu. A ačkoliv dopoledne byl úspěšnější Fatality, v boji o postup mezi nejlepší trojici byl o kousek lepší piraten. Na Fatalityho tak zbyla bramborová medaile.

DeltyM mezitím poslal do loosers bracket M.a.t.t.a, ale rozhodně to nebyl až tak jednoznačný zápas. Oba hráli velmi disciplinovaně a defenzivně, takže padalo poměrně málo gólů a zápas tak skončil 10:4. M.a.t.t. se pak utkal s piratenem a neměl s ním větší problém (22:6), takže piraten obsadil celkové třetí místo. Ve finále se znovu setkal DeltyM s M.a.t.t.em. Na M.a.t.t.ovi bylo vidět, že si dává záležet, aby nedělal chyby, ale přesto byl DeltyM o kousek lepší a po vítězství 15:9 se stal celkovým vítězem, M.a.t.t. tak obsadil druhou příčku.

Všem účastníkům děkuji za příkladné chování a až na pár problémů s pingy proběhl turnaj hladce. Velmi si toho vážím a děkuji. Proto jsem Vám dal možnost tipnout v tipovačce tentokrát 3 čísla. ZX Atari se trefil do menší výhry, takže získal kredit 10 euro na nákup hry na Steamu. Blahopřeji. A ostatním přeji více štěstí příště 🙂

Veřejnou pochvalu před nastoupenou jednotkou uděluji piratenovi za perfektní komentáře k replayům. Byla radost to číst.

V září nashledanou.

Systém hry

Zaregistrovalo se 13 hráčů. Ti jsou rozděleni do čtyř skupin a v nich odehrají v sobotu zápasy každý s každým. Tím se určí pořadí pro nasazení do nedělního finále. Do nedělních bojů postoupí všichni.
V neděli pak proti sobě hráči nastoupí do pavouka systémem „double elimination“, tedy každý vypadává až po druhé prohře.

Pravidla

1) Hraje se hra Haxball 1v1.

Připojení do hry je snadné – zvolíte přezdívku. Jeden z vás (ten, co má lepší internet) založí hru s heslem, aby vám tam nelezli cizí hráči. Druhý hráč si najde zápas v seznamu podle jména a připojí se. V momentě kliknutí na Start game je zápas odstartován a rozehrává vždy červený hráč. Po dohrání prvního poločasu se hráči prohodí (blue/red), aby oba rozehrávali jednu pětiminutovku.

Termíny zápasů si hráči domluví sami. Je nutné vše odehrát nejpozději do 22:00 daný den. V případě problémů s domlouváním zápasů mě prosím kontaktujte. Jako hlavní komunikační nástroj slouží DH pošta, tak ji prosím sledujte.

2) Nastavení serveru:
– Stadion: Small
– Počet gólů: 0 (none)
– Čas: 5 min. Po uplynutí času se mění strany a hraje se znovu na 5 minut. Celý zápas tak má deset minut (2 poločasy).

3) Prodloužení: Pokud je po pěti minutách shodný počet gólů na obou stranách, hraje se prodloužení. Pokud tedy v první polovině skončí zápas 3:3, hraje se tak dlouho, dokud jeden z hráčů nedá čtvrtý gól. Pokud by i po změně stran došlo ke shodě, např. 5:5, hraje se opět až do chvíle, než jeden z hráčů vstřelí šestý gól. Může tak nastat situace, kdy je i po dvou prodlouženích stav nerozhodný (pokud první půli vyhraje jeden hráč a druhou druhý). Pokud dojde ke shodě v celkovém skóre, hraje se třetí rozhodující zápas s nastavením na 3 góly (tedy bez časového limitu). Kdo první vstřelí třetí gól, vyhrál. V případě, že se hráči nedomluví na tom, kdo bude rozehrávat „třetí poločas“, rozehrává ten, kdo vyhrál druhý poločas.

4) Ihned po skončení zápasu pošlete celkové skóre a replay na e-mail kwoky@seznam.cz. Do předmětu e-mailu napište svoji přezdívku na DH. Posílají vždy oba – vítěz i poražený, aby to bylo potvrzené. Pokud do e-mailu napíšete i dílčí výsledky za jednotlivé půlky, případně krátký komentář, budu jen rád.
POZOR! Replay je povinný a bez něj nebude zápas uznán!!! Toto pravidlo budu důsledně dodržovat, tak si na to prosím dejte pozor. Vždy před začátkem zápasu se ujistěte, že je nahrávání spuštěné (tečka svítí červeně). Stačí replay od jednoho z účastníků.

Jak nahrát replay

Před začátkem zápasu v menu nahoře klikněte na tlačítko Rec. Tím se spustí nahrávání. Po skončení zápasu (po odehrání obou polovin nebo až po třetí rozhodující) klikněte znovu na Rec a tím se nahrávání ukončí. Vyberte umístění pro uložení souboru.