2017 – 2. turnaj (Starcraft 2)

2017 – 2. turnaj (Starcraft 2)

1. H34D
2. Garion
3. Fatality

4. Drekt
5. Kunick
6. Karasman
7. Crash
8. watchOut

Ve 2. turnaji se hráči utkali ve světově proslulé progamingové hře Starcraft 2. Pravidla byla jednoduchá – porazit soupeře v duelu Terran vs Terran.

Již od začátku bylo jasné, že H34D je favoritem turnaje, protože má ve své minulosti již řádku Starcraftových úspěchů. Proti němu se postavilo dalších 7 hráčů, z nichž 3 podle svých slov hráli Starcraft 2 poprvé v životě.

V sobotních základních skupinách se odehrály vesměs jasné zápasy a jako vítězové skupin odešli Garion a H34D. V nedělním playoff, do kterého postoupili všichni, se hráči rychle rozdělili na dvě skupiny. Ti lepší si hráli svoje pokročilé taktiky, ti horší pak sympaticky bojovali spíše sami se sebou 🙂 a občas také se soupeři. H34D prošel turnajem jako nůž máslem a všechny soupeře porazil bez zaváhání. Vítěze druhé skupiny Gariona potkal celkem dvakrát, ale i přes veškerou snahu mu Garion nesebral ani jednu mapu. Protože však s nikým jiným neprohrál, obsadil druhé místo. Na třetí místo se propracoval Fatality, když porazil nejprve Kunicka a poté i Drekta. Byly vidět nejrůznější taktiky, které většinou končily u pěchoty a lehké techniky a cca po deseti minutách bývalo rozhodnuto.

V zápasech ve spodní části tabulky se děly věci. Zejména duel Crash vs watchOut doporučuji zhlédnout, protože tolik manévrování, úniků, vstávání z mrtvých a vtipných situací se neodehrálo v celém turnaji dohromady. Také watchOutova úhybná taktika v zápase s H34Dem by neměla zapadnout 🙂 Ale i ostatní zápasy ve spodku tabulky stojí za vidění – je na nich vidět velká bojovnost všech zúčastněných a snaha přece jen soupeře nějak překvapit nebo aspoň umlátit silou.

Věřím, že si účastníci hru užili, protože já z pozice diváka rozhodně ano. Díky za účast, za vzorné chování a za dva měsíce se na vás budu opět těšit. Slibuji, že tentokrát to nebude tolik zběsílé. GL a HF 🙂

Replaye ze všech turnajových zápasů