2018 – 5. turnaj (Duelyst)

2018 – 5. turnaj (Duelyst)

Turnaj proběhl 3. – 4. listopadu 2018.

1. Psyx
2. Drekt
3. Fatality

4. RemixSvK
5. Steve
6. Crash
7. Eru
8. Kunick
9. Gordon
10. Walome
11. kiwizak
12. Red

Pro poslední turnaj DH Masters 2018 jsem vybral taktickou karetní hru Duelyst.

Hráči měli možnost si poskládat vlastní balíček ze základních karet frakce Lyonar Kingdoms a poté v duelu 1v1 porazit svého soupeře. Všechny zápasy se odehrály na jedno vítězství, pouze finále a zápas o 3. místo se hrály na dvě vítězství. Účastníci byli rozděleni do dvou skupin po šesti a odehráli zápasy každý s každým. 4 nejlepší z každé skupiny postoupili do playoff (double elimination).

Základní skupiny

Jen základní skupiny jsme hráli téměř 7 hodin v kuse. Bez ztráty kytičky postoupili Psyx a Drekt a vypadalo to, že jsou favority turnaje. Mrzelo mě nepostoupení Kiwizak kvůli výpadkům internetu a také Reda, který sehrál nejdramatičtější match s Remixem (a to tak, že jsem si je na konci spletl – úplně mě zblbli). Ani pro nepostupující ale turnaj neskončil a v neděli si zahráli ještě o umístění v celkovém pořadí.

Playoff

Na začátku playoff překvapil RemixSvK a porazil Psyxe v zápase plném zvratů a se závěrečným úderem za 20 damage. Své první zápasy vyhráli také Fatality, Drekt a Crash a vykročili tak správnou nohou za úspěchem. Drekt zopakoval svoji šňůru výher ze základní skupiny a probojoval se až do finále.

V druhé polovině playoff se rozhodlo o tom, že čtvrté místo nakonec obsadil RemixSvK, když opět narazil na Psyxe a ten mu v dlouhém zápase oplatil předchozí porážku. Psyx se tak prokousal po úvodní prohře až do závěrečných bojů o medaile, kde nejprve v téměř nekonečném zápase porazil Fatalityho 2:1, poté ve finále i Drekta 2:1 a stal se tak vítězem posledního turnaje.

Pavouk playoff

Finále začíná v čase 4:34:10: