2017 – 3. turnaj (Faeria)

2017 – 3. turnaj (Faeria)

1. Psyx
2. Drekt
3. Terien

4. Fatality
5. Eru
6. Crash
7. Ronik
8. Karasman
9. Garion
10. Laurona

Ve 3. turnaji jsem vyslyšel prosby z minulého roku a zařadil karetní hru. Volba padla na Faerii, která je kombinací karet a strategie. Hráli jsme duely 1v1 všichni proti všem se základním zeleným balíčkem („Zelený začátek“).

Někteří do turnaje naskočili už v pátek po oznámení systému hry a už během odpoledne a večera byla odehraná polovina všech zápasů. Prvek náhody ve hře způsobil, že některé zápasy nedopadly dle očekávání.

V sobotu jsme dohráli i zbylé zápasy. Přišla také nečekaná výhra Karasmana nad do té doby vedoucím Drektem a došlo ke kuriózní situaci – místo rozhodnutého pořadí měli 4 hráči na prvních místech stejný počet vítězství. Na dalších místech naštěstí nebyla situace tak zamotaná a pořadí tak bylo známé už po prvním „oficiálním“ dnu turnaje.

V neděli jsme se mohli těšit na finálové zápasy. Drekt a Psyx měli více výher ve vzájemných zápasech mezi první čtveřicí a postoupili tak do finálového duelu. Fatality a Terien si zahráli o třetí místo.

V zápase o bronz byly vidět pěkné hry, od obou bezchybně zahrané, ale Fatalitymu nepřicházely potřebné karty, což vedlo k poměrně jasnému vítězství Teriena v poměru 2:0. Zato v zápase o celkové vítězství to byla jiná káva a nakonec šlo o pořádné drama, protože všechny mapy byly vyrovnané. V poslední mapě oba hráči udělali drobné chyby, což závěr ještě notně okořenilo. A kdyby Drektovi přišla na konci lepší karta, mohlo to být celé jinak. Nakonec ale zvítězil Psyx 2:1 a Drekt se musel spokojit se stříbrem.

Všechny zápasy, které jsem měl možnost vidět, stály za to. Hráči se pokaždé snažili soupeře přechytračit nebo přetlačit, mnohdy i dost sebevědomě, což vedlo k překvapivým obratům, nečekaně zabitým jednotkám a často zapůsobila i paní štěstěna. Všechny zápasy proběhly dle pravidel a nemusel jsem řešit téměř žádné problémy.

Doufám, že vás Faeria oslovila a užili jste si zápolení o každé políčko. Děkuji všem za účast, za vzorné chování a již za měsíc si to rozdáme znovu, tentokrát ve hře Counter strike: Global offensive.